Nové genetické rizikové faktory revmatoidní artritidy
Riziko rozvoje revmatoidní artritidy může ovlivnit 34 nově identifikovaných genetických markerů. Nenechte si ujít výsledky studie.

×

Přehled případů, na které se ptali Vaši kolegové lékaři

Nenechte si ujít ty nejzajímavější případy z klinické praxe. Inspirujte se. Vzdělávejte se. PTEJTE SE.

» Přehled případů » Jiné diagnózy » Setkáváte se u svých pacientů s entezopatiemi v oblasti tříselného vazu?

Setkáváte se u svých pacientů s entezopatiemi v oblasti tříselného vazu?

7. 2. 2023

Vyšetřuji nemocného se známou pozitivitou HLAB27 antigenu bez známek seronegativní spondyloartritidy pro dvouměsíční intenzivní na zátěži závislou bolestivost v oblasti levého třísla, které je palpačně citlivé. Radiografické vyšetření, ani magnetická rezonance neprokazují v oblasti kyčelního kloubu a SI skloubení relevantní patologii. Sonografické vyšetření tříselné oblasti neprokázalo patologický proces. Zánětlivé parametry jsou v mezích normy. Nesteroidní antirevmatika a rehabilitace včetně fyzikální léčby nebyly dostatečně účinné. Setkáváte se u svých pacientů s entezopatiemi v oblasti tříselného vazu? Máte zkušenosti s lokální aplikací kortikoidů do této oblasti? Děkuji.

Sdílet

Reakce: 2

Dobrý de, osobně jsem se entezopatií tříselného vazu v rámci aktivní spondyloartritidy (SpA) nesetkal, s lokální aplikací v této konkrétní indikaci zkušenosti nemám. Domnívám se, že u vám popisovaného pacienta nejde o projev aktivity SpA, resp. že pacient SpA spíše nemá.

Dobrý den,
mám stejné zkušenosti i dojem, jako pan docent Závada.

MUDr. Liliana Šedová
MUDr. Liliana Šedová 16. 2. 2023 14:10

Další případy

Jiné

Osteoporóza

Dobrý den, ráda bych se zeptala na léčbu osteoporozy- pacientce na densitometrii doporučují Prolii již 5 let, ale v SPC je doporučena aplikace jen 2 roky. Jaký je Váš názor? Pokračovat v léčbě nebo ji již stopnout? Děkuji za odpověď.

2 14. 5. 2021 Číst více
Revmatolog

Měnící se laboratorní nálezy a plánované těhotenství

Dobrý den, prosím o konzultaci případu: pacientka ročník 1990, poprvé vyšetřená u nás 7/22: u matky snad autoimunní onem. Ve 3 letech prodělala těžkou chřipku s poškozením sluchu. Má hyperaktivní moč. měchýř, 6/22 i při zavedeném tělísku otěhotněla,...

0 28. 3. 2023 Číst více
Revmatolog

Bisfosfonáty, sanace chrupu, implantáty.

Prosím o zhodnocení dalšího postupu stran léčby osteoporózy. Pacientka 1962, převzata z jiného pracoviště, těžká kyfoskolioza od dětství, menopauza od 52 let, densitometrie 2007, 2015, 2/2022, reflux - nedomykavost kardie - gastroskopie 2/2022, užívá...

4 6. 3. 2023 Číst více
Odebírejte náš
newsletter
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Revma-online.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.