×

Co se děje v revmatologii? Sledujte novinky!

Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Pět chyb při diagnostice Stillovy choroby a další novinky

Pět chyb při diagnostice Stillovy choroby a další novinky

Odborné články
Pět chyb při diagnostice Stillovy choroby a další novinky

Přečtěte si novinky věnované revmatologické problematice, které jsme pro Vás vybrali. Za pozornost stojí: Na co se v praxi zaměřit při diagnostice Stillovy choroby? Jak funguje placebo u pacientů s RA užívajících methotrexát? A mnoho dalšího.

Pět chyb při diagnostice Stillovy choroby
Stillova nemoc s nástupem v dospělosti (AOSD) je vzácné systémové zánětlivé onemocnění neznámé etiologie a patogeneze. AOSD je pravděpodobně dospělým kontinuem juvenilní artritidy se systémovým nástupem (sJIA), a proto často postihuje mladé muže a ženy ve věku do 35 let. Jaké jsou typické projevy a na co se při diagnostice zaměřit? To se dozvíte ZDE.

Zdroj: rheumnow.com

Placebo funguje nejlépe v kombinaci
Nenechte si ujít výsledky analýzy, která porovnávala dva velké soubory údajů z klinických studií. Ukazuje se, že míra odpovědi na placebo v randomizovaných kontrolovaných studiích (RCT) pacientů s revmatoidní artritidou je lepší za předpokladu, že pacient pokračoval v základní léčbě methotrexátem (MTX). Více ZDE.

Zdroj: rheumnow.com

Je sluneční světlo spouštěčem lupusu? 
Přečtěte si o tom, zda vystavení ultrafialovému (UV) slunečnímu záření může způsobit nově vzniklý systémový lupus erythematodes (SLE). O tom, zda to bylo, či nebylo potvrzeno údaji z rozsáhlé, dlouhodobé epidemiologické studie, se dozvíte ZDE.

Zdroj: rheumnow.com

Dietní strava a artritida
Pracovní skupina EULAR systematicky revidovala odbornou literaturu o účincích stravy a životního stylu u revmatických a muskuloskeletálních onemocnění (RMD). Co myslíte, mohou dietní faktory podstatně ovlivnit výsledky léčby osob s RMD? Přečtěte si závěry.

Zdroj: rheumnow.com

Sdílet
Odebírejte náš
newsletter
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Revma-online.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.