×

Co se děje v revmatologii? Sledujte novinky!

Nepřehlédněte pravidelnou dávku aktualit v podobě článků, reportáží i přednášek

» Z oboru » Leden 2024 – přehled aktualit

Leden 2024 – přehled aktualit

Odborné články Aktuality
Leden 2024 – přehled aktualit

Přinášíme lednovou nabídku aktualit z revmatologie. Co víme o dermatomyozitidě vyvolané léky? Do jaké míry ovlivňuje dědičnost vznik osteoartrózy? Nenechte si ujít seznam 10 nejlepších pokroků a událostí roku 2023, které změnily nebo brzy změní revmatologickou praxi. Čtěte aktuality vybrané přímo pro Vás.

1/ Dermatomyozitida vyvolaná léky
Systematický přehled o dermatomyozitidě vyvolané léky, publikovaný v časopise JAMA Dermatology, přináší informace o tom, že nejčastěji se na dermatomyozitidě podílejí hydroxyurea, inhibitory kontrolních bodů imunity, statiny a látky snižující hladinu lipidů. Které další? Čtěte podrobnosti.

Zdroj: www.rheumnow.com

2/ Dědičnost osteoartrózy
Švédská studie zkoumala genetický podíl na různých revmatických/muskuloskeletálních onemocněních (RMD) a ukázala, že osteoartritida (OA) má ve srovnání s ostatními RMD velkou dědičnost. Detaily si přečtěte zde

Zdroj: www.rheumnow.com

3/ Přehled revmatologického roku 2023
Rok 2023 byl rokem novinek a vývoje v oblasti revmatologie a zároveň návratem k provozním a praktickým standardům zavedeným před pandemií. Nenechte si ujít seznam 10 nejlepších pokroků roku 2023, které změnily nebo brzy změní revmatologickou praxi. Více ZDE.

Zdroj: www.rheumnow.com

4/ Hormonální status zvyšuje riziko vzniku RA
Časná menopauza, před 45. rokem věku, užívání hormonální substituční terapie (HRT) a narození čtyř a více dětí patří mezi několik hormonálních a reprodukčních faktorů, které jsou spojeny se zvýšeným rizikem RA u žen. Čtěte detaily.

Zdroj: www.rheumnow.com

Sdílet
Odebírejte náš
newsletter
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Revma-online.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.